in

4 znaki, że freelancing nie działa dla ciebie

Łatwo dostrzec atrakcyjność freelancingu. Kontrolujesz, z kim pracujesz, oraz projekty, które realizujesz. Być może nawet zacząłeś freelancing z percepcją, że miałbyś o wiele więcej swobody i elastyczności. Właśnie dlatego między 20-30% ludności w wieku produkcyjnym w Stanach Zjednoczonych i UE-15, podejmuje trochę niezależnej pracy.

Jednak ci sami często donoszą, że ich postrzeganie nie zawsze odzwierciedla rzeczywistość. Jako freelancer możesz odkryć, że pracujesz dłużej i jesteś zestresowany finansowo.

Oto cztery oznaki, że freelancing nie działa teraz dla ciebie i niektóre strategie naprawiania tych problemów.

1. Starasz się znaleźć klientów

Masz umiejętności, sprzęt i wszystko, czego potrzebujesz, aby podwinąć rękawy i zabrać się do pracy. Jedynym problemem jest to, że po prostu nie przepadasz za klientami. W rzeczywistości aż 49% twórczych freelancerów przyznaje, że zapewnienie sobie wystarczającej liczby zleceń jest jednym z największych codziennych wyzwań.

Co daje? Może się tu dziać kilka rzeczy. Może nie docierasz do właściwych odbiorców. Może się zdarzyć, że twoja obecność w Internecie po prostu nie jest zbyt widoczna i musisz pracować nad zwiększeniem autorytetu swojej strony. Być może twoje ceny są zbyt wygórowane.

Najlepszą rzeczą do zrobienia jest znalezienie konkurenta, który ma się dobrze. Następnie przeprowadź trochę analizy. Oto kilka rzeczy do zbadania:

 • Ile pobierają za swoje usługi?
 • Jakie treści publikuje na swojej stronie internetowej?
 • W jaki sposób reklamują swoje usługi?
 • Gdzie są w mediach społecznościowych? Kim oni są? Kto je śledzi?
 • Czy oni mają portfolio online? Co oni w nim zawarli?

Dzięki tym informacjom dowiesz się, jak skuteczni freelancerzy w swojej niszy prezentują się światu, z kim budują relacje i jak docierają do swoich klientów.

2. Izolacja wpływa na Ciebie

Jasne, fajnie jest pracować w piżamie, a na pewno nie możesz pobić szybkości w dotarciu do pracy. Jeśli masz do czynienia z denerwującymi współpracownikami, pierwsze kilka miesięcy freelancingu może czuć się jak sen. Niestety, dla wielu samotności i izolacja po pewnym czasie może dotrzeć. To, co kiedyś było błogosławieństwem, może stać się dość przygnębiające.

Pracuj nad stworzeniem lepszego życia społecznego. Izolacja zwykle prowadzi do większej izolacji. Staraj się poświęcić więcej czasu znajomym i rodzinie.

Pamiętaj, że freelancing nie musi być samotny. Nie ma powodu, aby pozostać izolowanym w domu. Jeśli jesteś niezależny od lokalizacji, skorzystaj z tego. Idź do kawiarni. Pracuj w parku. Nawet jeśli nie jesteś bezpośrednio w towarzystwie ludzi, po prostu bycie wśród nich może być bardzo skutecznym sposobem na powstrzymanie poczucia izolacji.

3. Twoje finanse są za ciasne

Kiedy przenosisz się do freelancingu, zyskujesz całkiem sporo. Niestety tracisz także gwarantowany dochód. Oprócz tego musisz pokryć nowe wydatki, takie jak marketing, fundusz emerytalny i ubezpieczenie zdrowotne, które mogą stać się kosztowne.

Jeśli na początku nie masz funduszu na wypadek sytuacji kryzysowych lub stracisz ważnego klienta, sprawy mogą szybko stać się napięte.

Jeśli pieniądze są problemem, może być kuszące, aby znaleźć gdzieś pełnoetatowy etat i zrezygnować z marzenia o freelancingu. Nie spiesz się z tym. Istnieją inne rozwiązania:

Spójrz na swoje wydatki. Co możesz całkowicie wyciąć lub wyciąć? Czy masz najlepszą ofertę, jeśli chodzi o kabel telefoniczny i Internet? Czy możesz ograniczyć posiłki lub przygotować kawę w domu?

Następnie określ, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje dochody. Czy istnieje nowa umiejętność, którą możesz szybko zdobyć? Być może nadszedł czas, aby skupić się na łapaniu kilku długoterminowych klientów. Jeśli możesz pracować na miesięcznej zaliczce, to świetny sposób na zagwarantowanie pewnych regularnych dochodów.

Wreszcie, spójrz na swoje ceny. Czy dawałeś malutkie ceny, aby wyłapać klientów? To może działać przeciwko tobie. Możesz tracić klientów, którzy zakładają, że nie masz takich samych umiejętności i doświadczenia jak konkurenci.

4. Nie masz czasu na nic innego

Jako freelancer musisz wkroczyć w wiele ról. Jesteś własną recepcjonistką, osobistym asystentem, sprzedawcą i guru finansowym. Nawet gdy skończysz pracować dla klientów, wciąż masz mnóstwo pracy do zrobienia. Kiedy okazuje się, że masz mało czasu na spotkania towarzyskie, hobby lub nawet przed telewizorem, możesz zapytać, czy dokonałeś właściwego wyboru.

Problem może polegać na tym, że bierzesz za dużo pracy. Być może zacząłeś od założenia, że ​​musisz powiedzieć „tak” każdemu klientowi i każdemu projektowi. Jednak w pewnym momencie musi się skończyć. W porządku jest być wybrednym w stosunku do pracy, którą wykonujesz, aby znaleźć równowagę między pracą a życiem prywatnym.

Nie pozwól, aby frustracje i blokady dróg ściągnęły Cię od marzenia o freelancingu z powrotem na pracę w pełnym wymiarze godzin. Dokonałeś tego wyboru z ważnego powodu. Zamiast tego wypróbuj tutaj niektóre strategie lub wymyśl kilka własnych

Komentarze
  Podziel się na:
  • 4 znaki, że freelancing nie działa dla ciebie
  • 4 znaki, że freelancing nie działa dla ciebie

  Chińska policja używa okularów rozpoznawania twarzy do skanowania podróżnych

  Dwóch wannabe-Bieber zostało zniszczonych w X Factor