in

Chińska policja używa okularów rozpoznawania twarzy do skanowania podróżnych

Policja kolejowa zaczęła wykorzystywać okulary rozpoznawania twarzy do łapania przestępców.

W testach okulary zidentyfikowały twarze w ciągu 100 milisekund.

Siedem osób zostało aresztowanych za szereg wcześniejszych przestępstw, a kolejnych 26 zostało pozbawionych możliwości podróżowania.

Chiny przyspieszają korzystanie z technologii rozpoznawania twarzy, gdy poruszają się w kierunku ogólnokrajowej bazy danych, która rozpoznaje każdego obywatela w ciągu trzech sekund.

Chińska policja kolejowa używa okularów rozpoznawania twarzy do łapania podejrzanych na stacjach kolejowych w Zhengzhou, stolicy centralnej prowincji Henan.

Okulary, które wyglądają podobnie do oryginalnego Google Glass, zostały odsłonięte na początku tego roku i pomogły już zidentyfikować siedmiu domniemanych przestępców, według oficjalnej gazety Partii Komunistycznej „People’s Daily”.

Okulary są połączone z bazą danych, która może dopasować podróżnych do podejrzanych o popełnienie przestępstwa. Nie jest jasne, ile czasu zajmuje mecz w prawdziwym świecie, ale WU Fei, dyrektor generalny LLVision Technology, który opracował okulary, powiedział The Wall Street Journal, że podczas testów system może identyfikować twarze z bazy danych 10 000 na 100 milisekund.

Do tej pory okulary zidentyfikowały osoby podejrzane o złe uczynki, od naruszeń ruchu po przestępstwa takie jak handel ludźmi.

Kolejnych 26 osób, które używały fałszywych dokumentów tożsamości, również nie mogło podróżować.

W Chinach ludzie muszą używać dokumentów tożsamości do podróży pociągiem. Zasada ta ma na celu zapobieganie nadmiernemu zadłużaniu się osób korzystających z pociągów dużych prędkości oraz ograniczenie ruchu mniejszości religijnych, które zostały skonfiskowane i mogą czekać latami na uzyskanie ważnego paszportu.

Podczas gdy po raz pierwszy chińscy urzędnicy używają okularów do realizacji rozpoznawania twarzy, technologia jest szeroko stosowana przez policję. Chiny budują obecnie system, który rozpozna jeden z 1,3 miliarda obywateli w ciągu trzech sekund.

Programy te zostały potępione przez grupy praw człowieka, które twierdzą, że wdrażanie technologii narusza prawo ludzi do prywatności.

„Władze chińskie zdają się sądzić, że mogą osiągnąć” stabilność społeczną „, umieszczając ludzi pod mikroskopem, ale te nadużywające programy mają większe szanse na pogłębienie wrogości wobec rządu – powiedziała Sophie Richardson, chińska dyrektor Human Rights Watch, o różnych twarzach technologia rozpoznawania używana do monitorowania mniejszości religijnych. „Pekin powinien natychmiast zatrzymać te programy i zniszczyć wszystkie zgromadzone dane bez pełnej, świadomej zgody.”

Okulary prawdopodobnie tu zostaną, przybyły na kilka tygodni przed chińskim Nowym Rokiem, kiedy oczekuje się, że od 1 lutego do 12 marca odbędą się 389 milionów podróży pociągiem.

Komentarze
    Podziel się na:
    • Chińska policja używa okularów rozpoznawania twarzy do skanowania podróżnych
    • Chińska policja używa okularów rozpoznawania twarzy do skanowania podróżnych

    Cofanie seicento

    4 znaki, że freelancing nie działa dla ciebie