in ,

Jak przyśpieszyć okres

Często kobieta chciałaby zmienić datę następnego okresu, z różnych powodów, takich jak: ważna podróż, wydarzenie, projekt lub inne. Jednak nie jest łatwo przyspieszyć cykl menstruacyjny, chociaż istnieje kilka naturalnych metod, które mogą być bardzo pomocne.

Poniżej znajduje się kilka porad na domowe sposoby przyśpieszenia okresu bez przyjmowania jakichkolwiek substancji chemicznych lub pigułek.

Ostrzeżenie:

Zawsze skonsultuj się z lekarzem przed podjęciem jakiegokolwiek naturalnego leczenia i pamiętaj, aby przedyskutować z nim powód, dla którego chcesz przyspieszyć swój cykl menstruacyjny.

Gorąca kąpiel

Gorąca kąpiel to jedna z najpopularniejszych metod na przyspieszenie okresu. Moczenie w gorącej wodzie zwiększa ciepło ciała. Ciepło rozluźnia mięśnie brzucha, a jednocześnie pobudza dylatację i zwiększa przepływ krwi z macicy.

Poduszki grzewcze i ciepłe ubrania

Poduszki grzewcze i ciepłe opakowania działają tak jak gorąca woda – wytwarzają ciepło w ciele, które z kolei rozszerza naczynia krwionośne i zachęca do przepływu krwi.

Witamina C

Jak przyśpieszyć okres
Większe dawki witaminy C mogą zagłodzić macicę od progesteronu, co z kolei pomaga przełamać ściany macicy. W ten sposób przyspiesza się nadejście menstruacji.

Pij dużo wody podczas spożywania witaminy C i skonsultuj się z lekarzem, gdy przyjmujesz większe dawki jakiejkolwiek witaminy.

Ćwiczenia fizyczne

Ćwiczenia fizyczne to kolejna przydatna metoda przyspieszenia Twojego okresu. Poprawia krążenie i może przyspieszyć wystąpienie krwawienia miesiączkowego, przy jednoczesnym łagodzeniu skurczów miesiączkowych i wzdęć. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzać, ponieważ nadmierne ćwiczenia mogą spowodować pominięcie okresów.

Akupunktura i Akupresura

Akupunktura i akupresura mogą stymulować określone punkty związane z krążeniem i przepływem krwi. Mogą pomóc wzmocnić narządy rozrodcze, dzięki czemu będą lepiej funkcjonować.

Jednak te dwie techniki mogą również całkowicie zatrzymać cykl menstruacyjny, dlatego zaleca się rozmowę z terapeutą i lekarzem przed rozpoczęciem leczenia akupresurą lub akupunkturą.

Spędzać czas z innymi kobietami

Jak przyśpieszyć okres

Powszechnie wiadomo, że kiedy często kojarzysz się z innymi kobietami, kończy się otrzymywanie okresów w tym samym czasie. Jeśli Twoi znajomi spodziewają się okresu wcześniejszego niż Ty, spróbuj z nimi pozostać jak najlepiej.

Porady na temat żywności

 • Przede wszystkim zmniejsz lub całkowicie unikaj słonych potraw. Nadmiar sodu może powodować retencję płynów, co z kolei może pogorszyć objawy menstruacyjne, takie jak wzdęcia i obrzęki.
 • Jedz rzeczy, które zawierają duże ilości karotenu, takie jak papaja, dynia, marchew, morele, brzoskwinie, szpinak itp. Pomogą w przygotowaniu daty okresu.
 • Połącz 1 łyżeczkę cukru trzcinowego z ½ łyżeczki proszku kurkumy i rozpuść mieszankę w szklance wody. Pij to raz lub dwa razy dziennie, przez około 15 dni przed przewidywaną datą swojego okresu. Jaggery i kurkuma mają zdolność zwiększania ciepła ciała, a zatem pomagają w przygotowaniu cyklu miesiączkowego.
 • Jedz dużo czerwonego mięsa – ma również zdolność do wytwarzania ciepła w ciele, a więc przyspieszyć swój okres.

Unikaj stresujących sytuacji

Stres może wpływać na poziom hormonów w ciele i opóźniać twój okres, powodując jego przybycie znacznie później niż się spodziewano. Upewnij się więc, że poziom stresu jest na minimalnym poziomie i poćwicz techniki relaksacyjne.

Ziołowe herbaty

Jak przyśpieszyć okres

Istnieje wiele ziół, które mają zdolność wywoływania menstruacji. Zioła te nazywane są emmenagogami i działają poprzez stymulowanie układu rozrodczego i przepływu krwi. Mogą jednak wpływać na poziom hormonów i powodować wiele innych działań niepożądanych, od łagodnego do ciężkiego. Dlatego zaleca się skonsultować z lekarzem przed podjęciem któregokolwiek z nich.

Najłagodniejsze z nich to: rumianek, pietruszka, imbir, krwawnik pospolity, feeria, rozmaryn, szałwia i liść malinowy. Inne mocniejsze zioła to Black Cohosh, jagoda jałowca, Pennyroyal, Angelica, Savin, Rue, Asafetida, nasiona Queen Annes Lace lub korzeń i Tansy.

Jeśli masz inne naturalne i skuteczne wskazówki, jak przyspieszyć swój okres, udostępnij je nam w sekcji komentarzy poniżej! Z pewnością bardzo pomogą innym kobietom.

Komentarze
  Podziel się na:
  • Jak przyśpieszyć okres
  • Jak przyśpieszyć okres

  Prawdziwy ninja i jego niezwykłe umiejętności

  Śmieszne wypadki przy pracy