Ciekawostki

Czym zajmują się szamani?

Czym zajmują się szamani?

Szamanizm ma korzenie w prawie każdej istniejącej kulturze, od dżungli Ameryki Południowej, przez równiny Ameryki Północnej, po górskie regiony Mongolii – ślady szamanizmu można znaleźć w prawie każdej kulturze, zwłaszcza w tradycyjnych, „rodzimych” plemionach. Szamanizm jest obecny od wieków. Niektórzy twierdzą nawet, że jest to najstarsza istniejąca praktyka duchowa.

Choć szamanizm jest obecnie praktykowany na całym świecie, wiele osób wskazuje na plemiona pasterskie Mongolii jako miejsce narodzin tej starożytnej praktyki. W tych plemionach szaman był uważany za jednego z najbardziej wpływowych i czczonych członków. Byli mędrcami, którzy mieli dostęp do całego szeregu mocy. Ci potężni mężczyźni i kobiety byli (i nadal są) w stanie dokonywać cudownych czynów dla swoich współplemieńców, w tym kontrolować pogodę, komunikować się ze zwierzętami w celach łowieckich i leczyć choroby.

W dzisiejszych czasach wiele osób słysząc słowo „szaman” od razu myśli o mieszkańcu plemienia w nakryciu głowy podającym ayahuascę. Chociaż leki roślinne mogą być bardzo cennym narzędziem w szamanizmie, nie jest to jedyny sposób, w jaki szamani łączą się z duchami. Starożytni szamani byli w stanie osiągnąć transcendentalne stany poprzez takie metody jak medytacja, post, brak snu, fizyczne wyczerpanie i izolacja. Chociaż leki roślinne, takie jak pejotl i ayahuasca, były kluczowe w osiąganiu wyższych stanów świadomości, były one tylko jednym z wielu sposobów, w jaki szaman mógł łączyć się z duchami.

W dzisiejszych czasach można znaleźć szamanów praktykujących w klinikach leczenia naturalnego, jak również we własnych domach. Ludzie nadal szukają u szamanów pomocy w „odzyskiwaniu duszy”, porad życiowych, uzdrawiania przez ręce i komunikowania się z bliskimi, którzy są po drugiej stronie, i tak… jest wielu szamanów, którzy nadal używają roślin takich jak ayahuasca w specjalnych ceremoniach uzdrawiania.

Co robią szamani?

Jak już mówiliśmy, zdolności szamańskie nie kończą się na ceremoniach ayahuasca. Jako szaman możesz zostać zatrudniony, aby pomóc klientowi, który jest w stanie intensywnego cierpienia psychicznego lub fizycznego. W takim przypadku szaman łączy się z „wyższymi sferami” poprzez wprowadzenie człowieka stan transu. Uważa się, że każda dusza na ziemi jest w rzeczywistości częścią większej „nadduszy”. Wszyscy mamy części siebie, które chodzą po innych planetach, liniach czasowych i wszechświatach, które mogą być w ciemnym stanie umysłu. Zadaniem szamana jest odnalezienie tej części ciebie, która utknęła w ciemności i uzdrowienie jej. Szamani mają również zdolność pomagania duszom, które utknęły w czyśćcu po szokującej śmierci, w dotarciu do światła. Szamani są również w stanie uzdrawiać siebie i innych poprzez śnienie, projekcję astralną i kierowanie uzdrawiających mocy od szamańskich duchów. Można więc stwierdzić, że szamani mają nadprzyrodzone zdolności. W https://www.aliens.pl przeczytasz więcej podobnych artykułów o nadprzyrodzonych zjawiskach, teoriach, czy UFO.