Ciekawostki

5 ciekawostek o boksie, o których niewiedziałeś

5 ciekawostek o boksie, o których niewiedziałeś

Ciekawostki o boksie:

1. Mianem największego przegranego w historii boksu zawodowego można określić Reggiego Stricklanda, który w swojej karierze przegrał aż 276 walk. Reggie był zawodnikiem kategorii superśredniej. Potrafił walczyć nawet 9 razy w miesiącu. Głównie walczył z młodymi i perspektywicznymi zawodnikami, był można powiedzieć typowym ,,szczeble" dla innych.

2. Do roli Clubbera Langa w filmie ,,Rocky 3" był brany pod uwagę Ernie Shavers. Stallone poprosił go o krótki sparing do którego ,,Black Destroyer" podszedł na luzie aby nie zrobić Rocky'emu krzywdy. Ambitny Stallone poprosił go Shaversa, aby uderzył go mocniej, bo chciał poczuć moc uderzenia żeby móc lepiej odegrać rolę. Ernie uderzył tak mocny prawy na wątrobę, że Stallone momentalnie pobiegł do łazienki i zaczął wymiotować. Wówczas Shavers miał ponad 50 lat a itak jego siła robiła ogromne znaczenie. Sam wielki Muhammad Ali nazwał ,,Black Destroyera" najmocniej bijącym przeciwnikiem z jakim kiedykolwiek boksował.

3. Najdłuższa walka bokserska w historii miała miejsce z 6 na 7 kwietnia 1893 roku. Jack Burke i Andy Bowen walczyli przez 110 rund. W sumie walka trwała ponad 7 godzin! Gdy sędzia w 108 rundzie zobaczył śpiących kibiców i opadającyhc z sił zawodników pozwolił jeszcze na 2 rundy. Walka zakończyła się remisem, a bokserzy dostali za nią po 2500 dolarów.

4. 13 marca 1999 została stoczona walka między ówczesny mistrzem świata wagi ciężkiej Evanderem Holyfieldem, a pretendentem Lennoxem Lewisem. Wyraźnie wygrywający na punkty Lewis został okradziony z wygranej, ponieważ jakimś cudem werdykt sędziów był remisowy. Walkę te słusznie określa się jako ,,Przekręt Stulecia". 13 Listopada 1999 miał miejsce rewanż. Tym razem nie było wątpliwości i Lennox Lewis wypunktował Evandera Holyfielda tym samym zostając mistrzem świata wagi ciężkiej.

5. W pierwotnym wzorze plakatu zapowiadającym zawodowy debiut osiemnastoletniego Mike'a Tysona na pierwszym planie był Kevin Rooney. Gdy zobaczył to legendarny Cus D'Amanto kazał to natychmiast zmienić i powiedział: ,,Chcę żeby ludzie idący drugą stroną ulicy widzieli twarz Mike'a". Tysona zapowiedziano słowami: Profesjonalny debiut sensacyjnego niekoronowanego mistrza olimpijskiego. O jego rywalu nie wspomniano choćby słowem.

Shakes & Fidget krótka recenzja gry

Jeden komentarz

Dodaj komentarz